פארק מיני ישראל בלטרון יוצא בתכנית קיץ מיוחדת לשעות בין הערביים, המתמודדת היטב עם חום יולי-אוגוסט. בנוסף לבריזה הירושלמית הקרירה, מבקרי הפארק ייהנו מהמופע המוזיקלי "האוצר הנעלם", ממרוץ המשפחות "חפש את האוצר" – משחק חוויתי חדש נושא פרסים, ומ-385 מודלים מיניאטוריים הנדלקים בזה אחר זה, בתאורה ייחודית, עם רדת החשיכה בפארק ועד השעה 22:00 בלילה.

"האוצר הנעלם"

מופע מוזיקלי מקורי בפארק מיני ישראל, פרי עטה של חני נחמיאס, הינו סיפור על חבורת הילדים "סופר בייק". כדי להחזיר אוצר עתיק לבעליו, המוזיאון הלאומי, החבורה יוצאת למסע עוצר נשימה בתקופות שונות ובמקומות שונים בישראל, וזאת בעקבות מפה מסתורית. במופע מככבים מיקי קם, עודד פז, דון לני גבאי, גילי ("בא לבקר") ורנר, מתי אטלס ועוד. את המופע מביים אורי אומנותי, עיבודים והפקה מוזיקלית: בן זיידמן.

"חפש את האוצר"

מיד לאחר סיום המופע גם הצופים יידרשו לחפש את האוצר, ולשם כך ייערך   בפארק, ללא תשלום נוסף, מרוץ משפחתי של ידע, זריזות ונחישות למציאתו. ז׳אק שודד האוצרות הנודע לשמצה, מחזיק בידיו תיבות אוצר אותן שדד ברחבי ישראל, אך הוא אינו יכול לפתוח אותן. לכל תיבה קוד סודי בכתב סתרים. מי שיגלה את הצופן לפתיחת תיבות האוצר יחלוק עם ז׳אק את האוצר. כולם יכולים להשתתף, אך רק מהירי הידע והמחשבה יזכו לפתוח את התיבה.

האוצר הנעלם, החופש הגדול 2013: צילום מתוך הצגת הילדים.

גלריה: טעימה מהפעילות