פארק מיני ישראל מעוצב כמגן דוד המחולק לשישה אזוריים עיקריים הכוללים למעלה מ-385 מודלים דינמיים שנבנו במדויק ובהתאמה למקור, כ-10,000 דמויות זעירות ושובות לב, מעל ל- 1,000 כלי רכב ביבשה, בים ובאוויר, יותר מ-20,000 עצי בונסאי ארץ ישראליים ועוד. כולם מאפשרים לילדים הצצה קסומה ומרתקת לישראל בקנה מידה של 1:25. נשמע המון? בדיוק בגלל זה ריכזנו עבורכם את המודלים שהילדים שלכם הכי יאהבו.

מיניאטורה: אצטדיון טדי
איצטדיון טדי

אצטדיון טדי הוא המודל הפופולרי ביותר מבין אטרקציות לילדים בפארק. המודל אהוב במיוחד גם על המבוגרים, בזכות היותו סמל להווי הישראלי במדינה.
 במיני ישראל החלטנו להפתיע את המבקרים ולתת לאלו שלא מזדמן להגיע לאצטדיון טדי במציאות, ליהנות גם מחוויית המשחק בפארק.

מתחת לכר הדשא שעליו נמצאים השחקנים ישנה מערכת של 22 מנועים, גלאי תנועה ומערכת מחשוב ובקרה השולטת במשחק.
 בלחיצת כפתור קלה, המערכת מתחילה לפעול, השחקנים מתרוצצים על המגרש, הקהל המכיל אלפי "מיני אוהדים" מריע בשאגות ובהבקעת גול הוא גם מתרומם בתנועת גל. אווירת המגרש האופיינית לכל משחק במגרש עוברת גם ל"מיני טדי" בפארק… אך בגלל רגישות לשלמות המודל ורגישות האוהדים, אצלנו במיני ישראל תמיד תהיה תוצאת המשחק תיקו 1:1 בכדי לא לעורר את זעמם של האוהדים…

תמיד תמצאו ליד מודל אצטדיון טדי ילדים הלוחצים שוב ושוב על מתג ההפעלה של ה- "משחק" ללא ליאות ומתמוגגים מצפייה בהבקעת הגול, ולכן המודל זכה בצדק לפופולרי ביותר מבין אטרקציות לילדים שבפארק.

במציאות אצטדיון טדי הנמצא בשכונת מלחה שבירושלים, הוא אצטדיון כדורגל, הנקרא על שם טדי קולק שכיהן כראש עריית ירושלים במשך 28 שנים. האצטדיון הוקם בשנת 1992, החליף את אצטדיון ימק"א ומשמש כיום כמגרשן הביתי של בית"ר ירושלים, הפועל ירושלים והפועל קטמון.
 אצטדיון טדי אינו האצטדיון הלאומי, הוא השני בגודלו לאחר אצטדיון רמת גן, אך הוא אחד המגרשים החדישים בארץ. האצטדיון נחשב למתקדם והמטופח בארץ ואחד היפים בעיצובו האדריכלי.

ממש ליד אצטדיון טדי נמצא גם אצטדיון יד אליהו, "היכל נוקיה". האצטדיון הוא מגרשה הביתי של נבחרת הכדורסל מכבי תל אביב. היכל נוקיה הוא הגדול ביותר בארץ ומכיל כ- 12,000 מקומות ישיבה, משמש גם כאולם למופעי בידור, עצרות וכנסים גדולים.

מיניאטורה: הגנים הבהאים
הגנים הבהאים

הגנים הבהאים, חובה בכל טיול לשבת בחיפה וכמובן גם במיני ישראל. בין האטרקציות לילדים בפארק, זוהי אחת האטרקציות המרשימות ביותר. ביקור בגנים הבהאים וכניסה למתחם המקדש הוא אחת מהאטרקציות האטרקטיביות בצפון בכלל ובחיפה בפרט. מראה כיפת הזהב הוא מסמליה של העיר חיפה והסקרנות בוודאי מושכת את הילדים להציץ ולגלות מה יש בפנים.

הגנים הבהאים הנמצאים על הר הכרמל נמצאים בלב ליבה של העיר חיפה ובנויים מתשעה עשר גנים מדורגים (טרסות) המשתרעים לכל אורך המדרון הצפוני של הר הכרמל.

מקדש הבאב בעל כיפת הזהב, זהו מקום מנוחתו של הנביא המבשר של הדת הבהאית, ניצב בטרסה המרכזית ומכך צופה אל מפרץ חיפה ועכו. המקדש הוא המקום בו שמורים שרידיו של מירזא עלי מוחמד, שהוא מייסד הבאביזם שנודע בכינויו ה"באב" – השער. הבאב נחשב למפיצה הראשון של הדת הבהאית. למרות שהמקדש נחשב בעיני הבהאים כמקום השני בקדושתו לאחר אל-באהג'ה בעכו. הוא ללא ספק המבנה הבהאי הידוע ביותר בישראל בפרט ובעולם כולו בכלל, והוא מזוהה עם הדת יותר מכל המבנים. המקדש הוא כיום אחד משני אתרי העלייה לרגל החשובים ביותר למאמיני הדת הבהאית.

"הגנים התלויים" מעוצבים בתשעה חצאי מעגלים, שממקדים את העין ואת הלב לכיוון המקדש שבמרכזם, אחד המקומות המקודשים ביותר לבהאים. התבנית הגיאומטרית, של קווים מקבילים נועדה ליצור אווירה נעימה ומרגיעה עבור הצופה.

מתכנן הגנים הוא האדריכל פריבורז סהבא, שזכה לתהילה בינלאומית על עיצובו של בית התפילה הבהאי בניו דלהי הידוע כ"מקדש הלוטוס". לדבריו: "כשם שטבעת זהב מייפה את היהלום המשובץ בה, כך יוצרים הגנים התלויים רקע הולם ליהלום שבכתר מקדש הבאב".

מיניאטורה: הכותל המערבי
הכותל המערבי

מיניאטורת הכותל המערבי הנמצאת בקצהו המזרחי של הפארק, פונה לכיוון ירושלים הבירה.

גם במיני ישראל, רחבת הכותל מחולקת לעזרת נשים ועזרת גברים. אחת מהאטרקציות במיניאטורה היא לחיצה על כפתור ההפעלה בכדי להתבונן במאות המתפללים והמתפללות הזעירים שגובהם 7 ס"מ בלבד ולבושים בבגדים מסורתיים המייצגים את כל העדות, מתנועעים לשמע קולות התפילה הבוקעים מהמודל.

אורך אזור התפילה הוא כ- 60 מ' ובדגם שבמיני ישראל הוא בקנה מידה הזהה לכל שאר המבנים ביחס של 1:25. 
מיני ישראל הינו המקום היחיד בו יכולים להקיף את הר הבית מכל עבריו בכמה עשרות צעדים בלבד, לעמוד במפלס הגובה של שער הרחמים ללחוץ על כפתור ההפעלה מצידו המזרחי של הר הבית ולצפות על מאות המתפללים המוסלמים הכורעים בתפילה לקול קריאת המואזין.

החוויה המושלמת היא צפייה במודל הכותל בשילוב הסיפור ההיסטורי של העם היהודי מאז ועד היום. 
הכותל המערבי הוא השריד היחידי ממפעל הבניה המרשים ביותר שנבנה ע"י המלך הורדוס בהר הבית (הר המוריה) האתר הקדוש ביותר לעם היהודי. הר הבית הוא גם המקום השלישי בקדושתו לאסלם – מקום עלייתו השמימה של מוחמד על סוסו הפלאי אל-בוראק.
 במקום זה עמדו בית המקדש הראשון שנבנה ע"י שלמה המלך והשני ע"י הורדוס הגדול. למרגלות הר הבית נמצא הכותל, הקטע ששרד מחומת התמך המערבית שהקיפה את הר הבית בימי בית שני. לאחר חורבן בית המקדש נוצרו אגדות על הכותל ובמאה ה-16 היה למקום תפילה חשוב בירושלים וסמל לכיסופי הגאולה.

צוות המודליסטים בפארק הקפיד על הפרטים הגדולים והקטנים כאחד. בתכנון המודל הושקעה מחשבה רבה בכדי שהמיצג יוכל להוות אחד משיאי הביקור בפארק, מודל הגורם להזדהות של כל איש ואישה.

מיניאטורה: הכנסת
הכנסת ומוסדות לאומיים נוספים

לחיצה על כפתור ההפעלה ומשמר הכנסת נכנס לפעולה. המשמר יעבור לדום, אנשי המשמר צועדים בסך, קולות התיפוף נשמעים ברקע וכולכם מתבקשים להצדיע להרמת הדגל. סצנה דינמית זו מאפשרת לילדים להזדהות עם אחד מסמלי המדינה המוכרים והנשקפים מדי ערב ממסכי הטלוויזיה בבתים.

הנפת הדגל גם הוא טקס המוכר להם מטקסי חג וזיכרון הנערכים לאורך כל השנה בבתי הספר. האפשרות להפעיל את המודל עצמאית ולצפות בטקס במודל הכנסת מביאה להזדהות גבוהה של המבקרים.

ברחבת הכנסת במיני ישראל, ניתן לראות גם דגם של שערי המשכן שעוצבו בידי אמן הברונזה פלומבו ולא הרחק ניצב סמל לאומי נוסף: מנורת הכנסת שעוצב ע"י הפסל בנו אלקן.

במיני ישראל תוכלו ללמוד על גלגוליה של הכנסת ממשכנה בתל אביב עם הכרזת המדינה ועד שעלתה לירושלים.

במהלך טיול במיני ישראל, היכנסו לעיר תל-אביב והגיעו אל שדרות רוטשילד, שם תוכלו לראות בניינים עם אדריכלות מעניינת, אך אנו רוצים למקד אתכם בביתו של מאיר דיזינגוף ראש העיר הראשון של תל-אביב. על הבניין תלויה מגילת העצמאות, זכר לאותו אירוע ששינה את פני ההיסטוריה של העם היהודי בכל התפוצות. במיני ישראל תוכלו גם להתרגש לשמע קולו של דוד בן גוריון הבוקע מהבית "….אנו מכריזים בזאת על …".

ב- 14 במאי 1948 (ה' באייר תש"ח) התכנסה מועצת העם ובראשה דוד בן גוריון והכריזו על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, לכן תוכלו לזהות את הבניין גם בשמו "היכל העצמאות". היום קומתו העליונה משמשת כמוזיאון התנ"ך. לא רחוק משם, ב"הליכה על הטיילת" ניצב בניין בצורת ריש, שקומותיו העליונות וורודות ומדורגות, בניין זה הוא "בניין האופרה" היושב על קולנוע קסם לשעבר כך שחלקו התחתון של הבניין מזכיר קצת את צורתו המקורית, אך במבנה ישן זה התקיימו דיוני הממשלה הראשונה במשך כשנה.

לאחר מכן הכנסת החליטה לעשות "עלייה" לירושלים, בהתחלה ישבה בבניין הסוכנות היהודית, לאחר מכן עברה לבית פרומין שבמרכז העיר, עד שהוחלט לבנות משכן מכובד כיאה למדינת ישראל.
בתחרות לתכנון האדריכלי הוגשו הצעות רבות ולאחר "תלאות" רבות נבחרה הצעתו של האדריכל יוסף קלארווין בשינויים קלים ובתרומתם הנדיבה של משפחת רוטשילד הנכם יכולים לראות את התוצאה במיני ישראל.

מודל הכנסת הוא מבנה מלבני, בעל גג שטוח. שלושת הקומות העליונות מוקפים בעמודים. העמודים מקיפים את המבנה אך הם צמודים לקירות ולא נפרדים מהקיר. מבחוץ לא ניתן לראות את החלוקה לקומות. לפני משכן הכנסת רחבה גדולה היוצרת הפרדה בין החוץ לבין המשכן עצמו, לרחבה שימוש בטקסים וקבלות פנים שנערכים בה.

מיניאטורה: טיילת תל אביב
טיילת תל אביב

מיני ישראל הוא המקום היחיד בישראל בו ניתן לצפות על הטיילת מצד מערב- מהים! חבטות המטקות על החוף, קולו הרועם של המציל המחלק הוראות ממרומי סוכתו, מיני מתרחצים לבושים באופנה האחרונה של בגדי הים והחוף….

במיני ישראל תוכלו ללכת לאורך הטיילת ממלון דן, לראות, להתרשם ואפילו לחוות את ההליכה על הטיילת כמעט כמו במציאות. הסתכלו היטב על הבובות הלבושות בבגדי ים וכובעים, הבובות בבגדי שאנטי או בלבוש מחוייט כולם נמצאים שם.

בהצצה קלה לחוף הים רואים את השמשיות הצבעוניות, הבובות המשתזפות וכמובן את שחקני המטקות שקולות המסירה ביניהם נשמעים ברקע. במרכז הטיילת סוכת המציל האופיינית גם היא נמצאת בחוף והמציל היושב בה משמיע את קולו מידי פעם ברמקול וצועק על הגברת עם הכובע הירוק לצאת מהמים…. ממש כמו מהווי הסרט האהוב "מציצים".

טיילת תל אביב הייתה "החזון" של שלמה להט, ראש עריית תל אביב בשנים 1974–1993 .
 הרעיון היה יצירת רצף הליכה לאורך כל חופי העיר עד יפו. כמובן שמדובר בפרויקט מורכב, בשל העובדה שהיה צורך ליצור שטח נקי ומפולס בין הבניינים והמלונות שנקרו בדרך.
 המקטע הראשון של סלילת הטיילת החל ממלון דן והסתיים בבניין האופרה, בין האבנים המשתלבות שילבו אדניות גדולות, שתלו עצים, ספסלים לישיבה ומנוחה, תאורה ואת כל השאר סיפק הטבע – הים, רחשי הגלים והשקיעות המרהיבות.

הטיילת היוותה כאטרקציה פופולרית בקרב הציבור הישראלי ונשאר ככזה עד היום כמסלול טיול אהוב על תושבי ישראל.

מיניאטורה: מגדלי עזריאלי
מגדלי עזריאלי

מיני ישראל, פארק המיניאטורות, השיק בשנת 2011 את דגם מגדלי עזריאלי, אחד הפרויקטים האורבניים המפורסמים והמיוחדים שקנו להם שם עולמי. המודליסטים של מיני ישראל ידעו כי לפניהם פרוייקט מורכב:
 הגובה העצום, מספר החלונות – כ– 22,000! יחד עם השטח שהפרויקט תופס יוצרים מתחם ייחודי מסוגו בעולם המהווה אחת מאטרקציות המרכזיות במרכז הפארק.

המודל מגיע לגובה של 7 מטר, פרויקט הדורש מורכבות הנדסית. העבודה תוכננה בצורת לגו, כאשר כל חלק נבנה בגובה של מטר אחד ומונח על השני במקום בעזרת מנוף. גם החיבורים אחד לשני הוסתרו מאחורי הרווחים הקטנים שבין החלונות. לצורך בניית כל חלק יוצר כלי מיוחד המסתובב על צירו.

כל עבודת הפרויקט נמשכה 11 חודש ו- 20 יום. פרק זמן הנחשב כשיא בהשוואה לעבודות על מודלים אחרים. למשל דיזנגוף סנטר – שעבודתו נמשכה כשנה ומחצה וכאן אף מדובר בפרויקט מורכב הרבה יותר.

המבנה מואר ב-10,000 מנורות לדים בתאורה צבעונית המשנה צבעיה.
 הצבת הדגם של מגדלי עזריאלי בפארק מהווה הצדעה למפעל החיים של דוד עזריאלי, אשר שינה בחזונו את קו הנוף של תל אביב.

מיניאטורה: מדעטק
מדעטק

מדעטק, מוזיאון המדע בחיפה ,השוכן בבניין הטכניון ההיסטורי בלב שכונת הדר הכרמל בחיפה הוא מהאטרקציות הפופולריות ביותר לילדים בישראל.

במוזיאון מוצגות היום למעלה מ- 20 תערוכות עם כ- 600 מוצגים אינטראקטיביים פעילים ומעניינים בנושאים מגוונים כמו – אנרגיה ירוקה, תעופה, חידות מדעיות, ליאונרדו דה-וינצ'י, גנטיקה, כימיה, חושך ועוד. כמו כן פועל בתחומי מדעטק סינמטריקס – אולם הקרנת סרטים חווייתיים בתלת מימד וכן מוצעות פעילויות לילדים ומשפחות בשבתות, חגים וחופשות.

מדעטק, מוזיאון המדע בחיפה פתח את שעריו לקהל הרחב בשנת 1985 ומאז הוא מתפתח ומתרחב בהתמדה. בשנים האחרונות התפרש מדעטק גם לבניינים נוספים בשטח הקמפוס. בניין מדעטק חינוך מארח כיתות ותלמידים במערך מרשים של מעבדות וחללי לימוד, עם מבחר גדול של מערכי שיעור לכל הגילאים.

תערוכות אורחות מהעולם מגיעות למדעטק מדי שנה, בניהן זכורות "דינוזאורים ענקי פטגוניה" ו"עולמות הגוף" וגם התערוכה שעדיין מוצגת בימים אלו – "העולם הרובוטי". בקרוב יפתח בין שני המבנים העיקריים גן מדע רחב ידיים ובו מוצגי חוצות מדעיים מהנים.

מיניאטורה: נמל חיפה
נמל חיפה

ילדים המבקרים בפארק אוהבים לשמוע את קולות הצופרים של ה(מיני) אניות המגיעות מארצות שונות המביאות איתן מגוון מוצרים שרק בעליהן יודע מה מסתתר בהן, לראות את המכולות הגדולות והצבעוניות שעומדות בסדר מופתי והמנוף הגדול שאותן הוא מעביר מהאניות לחניון בנמל או הישר למשאיות הממתינות בסבלנות. קרונות הרכבת הן חלק ממערך הובלת הסחורה לנקודות שונות בארץ.

פסי הרכבת שוכנים בקרבת הנמל ואם יהיה לכם מזל תוכלו לתפוס את הרכבת המודרנית היוצאת לתל אביב לרציף תחנת השלום.

כבר ב- 1898, בביקורו בארץ, חזה בנימין זאב הרצל את עתידה של חיפה כעיר נמל חשובה. בשנות ה- 20 בדק השלטון המנדטורי הבריטי מקומות שונים בארץ לבניית נמל עמוק והמהנדס סר פרדריק פלמר אישר כי זה המקום המתאים ביותר. עבור הבריטים הנמל היה בסיס במזרח התיכון, שיכל להגן גם על מבואות תעלת סואץ. מאז קום המדינה הפך הנמל לשער הראשי לייבוא וייצוא סחורות מישראל וכבסיס כלכלי חשוב ביותר.

מיניאטורה: ספארי
ספארי

במיני ישראל מתגוררים בספארי מגוון חיות המשמיעות קולות, צלילים ואפילו משפריצות מים לכיוון עוברי האורח. זוהי אטרקציה שילדים אוהבים לחזור אליה שוב ושוב, ללחוץ על כפתור ההפעלה ולראות את הזברות מקפצות, האריה השואג והפיל שמשפריץ.

הספארי נמצא בעיר רמת גן בשטח של 1,000 דונם של טבע כמעט פראי. 
המילה "ספארי", מקורה בשפה הסוואהילית המדוברת באפריקה, ופירושה "מסע". 
בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון, והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני. תפגשו כאן בכ- 1,600 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם: 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו- 25 מיני זוחלים.

מיניאטורה: שדרות רוטשילד
שדרות רוטשילד

שדרות רוטשילד תוכננו בסגנון השדרות הרחבות באירופה. עצי השדרה הראשונים נטעו בידי ילדי תל אביב בט"ו בשבט תר"ע (1910). הבתים בשדרה מייצגים את התפתחות סגנונות הבנייה בתל אביב: הבתים בחלק המערבי של השדרה, היו חלק מאחוזת בית, ומייצגים סגנון בנייה ישן ונמוך, בהמשך השדרה נבנו בתים בסגנון אקלקטי (בית הפגודה, בית סותביס) ואילו בהמשך ישנם בתים בסגנון הבאוהאוס, בסגנון הבינלאומי ועד הסגנון המודרני עם קירות המסך (קירות זכוכית) של מבני המסחר והתרבות.

שדרות רוטשילד נוצרו כתוצאה מהמבנה הגיאופיזי של תל אביב: כיוון שהעיר נבנתה על דיונות היה צורך ביישור החולות לפני הבנייה בשל הפרשי הגובה. החולות שנחפרו יצרו משטח שאינו מתאים לבנייה, עליו החליטו לטעת את השדרה. 
הנטיעות החלו בט"ו בשבט תר"ע (1910). תחילה נטעו בצדי השדרה עצי ברוש ובמרכזה ערוגות פרחים ודשא.

בדצמבר 1910 הוחלט בישיבת ועד תל-אביב לקרוא את השדרה על שם הברון רוטשילד ולהסמיך את מרדכי בן הלל הכהן ואת מאיר דיזינגוף לכתוב מכתב לברון ולהודיע לו כי הבולוואר נקרא על שמו. בגלויות ובמקורות מתקופה נקראות השדרות לעתים שדרות בנימין או "הבולוואר".

במרכז השדרה, בין הרחובות הרצל ונחלת בנימין, שכן קיוסק קטן שהיה הראשון שנבנה בתל אביב. הקיוסק היה מבנה קטן בצורת משושה בקוטר שני מטרים בלבד, אשר תוכנן על ידי האדריכל יוסף ברסקי, וגם הוא עוצב בצורה אקלקטית כשאר הבתים של אחוזת בית. ועד הקהילה של אחוזת בית לא הסכים תחילה להקמת הקיוסק מחשש שהמקום יהפוך לאזור כמו שוקי יפו של אותם ימים, ורצה לשמור על השדרה הצעירה כאזור שקט למגורים ופנאי. האישור להקמת הקיוסק נדחה בבקשה הראשונה, אך לבסוף אושרה הקמתו על ידי הוועד ובחסותו, בתנאי שימכור משקאות קלים בלבד. הקיוסק היה נקודת המכירה של משקאות "גזוז", ומאוחר יותר קיבל אישור למכור גם משקאות חריפים. סמוך לקיוסק הוצב פנס הלוקס, הוא פנס הרחוב הראשון של העיר (הפנס המקורי מוצב כיום בקומת הקרקע במגדל שלום).

שדרות רוטשילד הן אחד המקומות המרהיבים בתל אביב, והן מושכות אליהן תיירים רבים, בין השאר כדי לראות את האדריכלות המיוחדת שברחוב. לאורך השדרה מיוצגים שני סגנונות בנייה עיקריים: הסגנון האקלקטי המאפיין את הבתים הישנים ביותר הנמצאים בתחילת השדרה, שכונו גם "בתי החלומות", והסגנון הבינלאומי (המכונה "באוהאוס") המאפיין את רוב הבתים בחלק הצפוני שלה, שהוא חלק מרכזי מ"העיר הלבנה". המעבר ממה שמכונה "העיר האדומה" לתל אביב הלבנה מספר למעשה, באמצעות האדריכלות של השדרה, את תולדות הבנייה בתל אביב בתקופת היישוב ואת ההיסטוריה המוקדמת של האדריכלות הישראלית. רבים מכנים את השדרה "מוזיאון פתוח" של האדריכלות בתקופת היישוב בשל היותה מסלול שלאורכו ניתן ללכת ולהתרשם מן ה"מוצגים".

בפארק שוחזרו מספר מבנים אשר קיימים בשדרות רוטשילד וחלקם: בית הפגודה, אנדרטת המייסדים, היכל העצמאות, בית הפסלים, בית מוזס ובית הישג. תוכלו לראות את תושבי העיר יושבים בבית קפה מתחת לשמשיות ומעבירים את זמנם בנעימות. בחשיכה הלילית, במיני ישראל, האורות בתוך המבנים נדלקים והעיר מוארת בכל הדרה.

מיניאטורה: שוק הכרמל
שוק הכרמל

אחת הפעילויות החביבות לילדים ולהורים הן ללכת לשוק בימי שישי, להריח את תנובת העונה ולראות את הפירות והירקות מסודרים בשורות המשמשים כנציגים וכאילו מנהלים משא ומתן ביניהן לבין הלקוח.
 במיני ישראל כל יום הוא יום שוק. אפשר לראות את הדוכנים המסודרים לאורך הרחוב עם פירות וירקות מיניאטוריים המונחים על המדפים, צעקות הרוכלים נשמעים למרחוק ואם יהיה לכם מזלכם, אולי תגיעו ליום שבעל הבית השתגע והוא מוכר הכל בשקל.

אם תביטו בצידו השמאלי של המודל, תוכלו להתרשם מרחוב נחלת בנימין המהווה דוגמא נאה לסגנון שרווח בתל אביב בשנות ה-20, ערוב סגנוני של מוטיבים מזרחיים עם מרכיבים מערביים ואלמנטים עיטוריים מהתרבות היהודית.

חלק מהרחוב משמש כמדרחוב המתמלא בדוכני אמנים, נגנים ולהטוטנים מדי ימי שלישי ושישי.
 במיני ישראל תוכלו להבחין בחלונות השונים המבטאים תקופות שונות בארץ ואם תביטו במרכז המבנה תוכלו לראות את הדקל הטבוע בו.