במהלך חג סוכות ייערך בפארק מיני ישראל פסטיבל "פלא בפארק", המבוסס על שירי הילדים הקלאסיים של קובי אשרת, במרכזו ההצגה המוזיקאלית החדשה "ילד פלא", בכיכובם של יעל ועמרי ובבימויו של עודד פז. עוד בפעילות "במדינת הגמדים" – מתחמים מיוחדים לילדים ברוח השירים, כתב חידה למשפחות נושא פרסים וסיור מודרך בין המודלים והמיניאטורות שבמתחם הפארק.

ילד פלא – הצגה מוזיקאלית לכל המשפחה משירי הילדים הקלאסיים של קובי אושרת

אנשי "הפיג'מות", עודד פז כבמאי ויובל סגל ככותב, יצרו את המחזמר משיריו האהובים של קובי אשרת תחת ניהולו המוזיקאלי, ובכיכובם של כוכבי הילדים יעל נחום ועמרי רוטברד (יעל ועמרי"). בין השירים השזורים בהצגה: ילד פלא, גלי, ראש כרוב, היי הו היפו, ג'ינג'ית, אמת או חובה, ידידי טינטן, שלום היא מילה שימושית ועוד. יואב ילד הפלא אוהב לשחק בעולמות דמיוניים עם אחותו הג׳ינג׳ית אמה, גלי הילדה שהוא אוהב וחברו הטוב חנן המצונן. כשיואב מגלה שהיפו ההיפופוטם ברח מגן חיות, הוא רוצה לצאת לחיפושים – אבל כולם בטוחים שזוהי עוד אחת מהפנטזיות שלו. כעת עליו לחפש את ההיפופוטם המסכן ולשכנע את כולם להצטרף אליו. עוד משתתפים: דוריס נימני/לירון ויגדור ואסף משה/לירן קנטרוביץ.

  • חג סוכות: יום חמישי ה-9.10, שעה 13:00.
  • חוה"מ סוכות: יום שבת ה-11.10, עד ליום רביעי ה- 14.10, מדי יום בשעות 11:00 ו-13:00.
  • חג שמחת תורה: יום חמישי ה-16.10, שעה 13:00.
  • משך המופע 70 דקות, מיועד לגילאי 10-3.

במדינת הגמדים – מתחמי פעילות ברחבי הפארק ברוח שיריו של קובי אשרת

לצד המופע יתקיימו לאורך היום וללא תוספת תשלום סדנאות "במדינת הגמדים", הכוללות מתחמי חוויה והפעלה לכל המשפחה:

ידידי טינטן הגמד – סנדאת יצירת גמדים מחומרי מחזור

בעמדה היצירה בבקתת הגמדים כל משתתף ייצור גמד טינטן אישי בדומה לגמד מהמופע, וזאת בעזרת חומרי מחזור. בסיום הסדנא לצד הגמד למזכרת המשתתפים יזכו גם לשירה של מרין ילין שטקליס "ידידי טינטן".

יהלום הפלא במכרה הגמדים – המשתתפים כורים בעצמם יהלום למזכרת

במכרה עץ קלאסי טמונים יהלומים נפלאים. בהדרכת הגמדים כל ילד חובש מצנפת אדומה, אוחז בפטיש ואזמל וכורה בעצמו יהלום למזכרת שתישאר לו מיום הפעילות.

פלא של ממתק – המשתתפים ייצרו ממתקים זוהרים בחושך

מכונת ממתקים מופלאה תמוקם במתחם והמשתתפים ייצרו ממתקים שזוהרים בחושך.

קיר ציור ענק

בכניסה לפארק ימוקם קיר ציור ענק, ובאי הפארק יוזמנו לצייר ולשרבט על הקיר, בעזרת מגוון צבעים וטושים שיחכו להם במקום.

מכירים את ישראל בסיורים מודרכים, תחרויות משפחתיות ובמשחקי אפליקציה וברקוד

סביב 385 המיניאטורות בפארק מיני ישראל ייערכו במהלך החג סיורים חווייתיים ומשחקים מאתגרים ונושאי פרסים (כולל באפליקציה), שיסייעו בהיכרות וידיעת ישראל על אתריה המפורסמים וההיסטוריים:

ארצנו הקטנטונת – כתב חידה נושא פרסים

משחק משפחות נושא פרסים – בעזרת כתב החידה של "ארצנו הקטנטונת" יתגלו האתרים, המבנים והמקומות המיוחדים בישראל, ע"י חידות ורמזים שיובילו למודלים השונים ברחבי הפארק.

בחינם: 2 משחקי אפליקציה וברקוד נושאי פרסים המלווים את הביקור בפארק

בעזרת חנות האפליקציות או סריקת הברקוד, בעת הביקור באי הפארק יוזמנו להוריד למכשירי הנייד 2 משחקים חדשים בחינם. אפליקציות המשחק יעשירו את חווית הביקור ויאתגרו את הסיור בין המודלים בעזרת משחקי חוויה נושאי פרסים, וכך יתרמו למשתמשים בידיעת והכרת הארץ:

  • "אפליקציית מחפשים את מיני" – הרפתקה סביב מתחם המיניאטורות.
  • "אפליקציית QUESITY" – משחק אתגרי ונושא פרסים ברחבי הפארק.

סיור מודרך במתחמי המיניאטורות בפארק

מדי יום בשעות 12:00 ו-14:00 ייערך סיור מודרך סביב 385 המודלים המוקטנים ברחבי המתחם. בסיור תינתן סקירה מורחבת וחווייתית על האתרים ההיסטוריים של מדינת ישראל, אשר מוצגים בפארק.

פסטיבל פלא בפארק, סוכות 2014: תמונת מבוא

גלרייה: טעימה קטנה מהפסטיבל