פארקים מיניאטוריים באירופה

 

פארק מיני-יורופ בבריסל, בלגיה

על המקום: פארק המיני-יורופ בבריסל, הוא מתחם מטופח ופורח המציג דגמים מיניאטוריים של ערי אירופה היפות ביותר, על מורשתן האדריכלית ונופיהן המרהיבים.

בפארק תוכלו לראות את מגדלי האייפל והפיזה, עיר התעלות הקסומה ונציה, הביג בן בלונדון, חומת ברלין המרשימה ועוד – בדגמים מיניאטוריים מלהיבים!

בנוסף, תמצאו בו שלל רכבות נוסעות, תחנות רוח שמסתובבות, סירות וגונדולות, וכן גנים יפהפיים וצמחיה ירוקה בשפע.

אתר הפארק

פארק מיני-צרפת במחוז רומבוייה הצרפתי

על המקום: הפארק חולש על שטח של חמישה דונמים, וכולל למעלה ממאה אתרים ומבנים צרפתיים, המאורגנים על פי הגיאוגרפיה של מפת צרפת, לרבות בריכות שמייצגות את האוקיאנוס והחופים ורכבות מיניאטוריות.

כאן תטיילו במגדל אייפל הנודע ובגני לוקסמבורג הפורחים, ותבקרו במולן רוז' התוססת ובפנתיאון המפורסם, כמו גם באתרי תיירות ותרבות נוספים ומרהיבים בצרפת במחוזות נוספים שמחוץ לפאריז – בלי לעזוב כלל את עיר הבירה.

אתר הפארק

 

ארץ הפלאות המיניאטורית, המבורג, גרמניה

על המקום: הפארק המשוכלל מציג דגמים מיניאטוריים מרהיבים, הכוללים כלי תחבורה מכל הסוגים, שדות תעופה, רכבות שחוצות זו את זו על פני גשרים, ואפילו את אורות הכרך בשעות תנועת השיא.

עוד תוכלו להתרשם באתר מדגם מיניאטורי בהעתק מדויק של הנמל הגדול ביותר של גרמניה, לקפוץ להריה המושלגים של סקנדינביה בלי לקפוא מקור, לטייל ברחובותיה של המבורג בקטן-קטן, ולצפות בדגמים רבים ומדהימים נוספים.

אתר הפארק

 

פארק מיני הונגריה בסרבאס, הונגריה

על המקום: הפארק המשתרע על שטח של שני דונמים, ממחיש את נופי הונגריה ומבניה האדריכליים, וכולל מאות מיניאטורות אינטראקטיביות, לרבות מנהרות, גשרים, רכבות, ספינות וסירות מפרש, וכן מקווי מים ואגמים מיניאטוריים.

בנוסף, ישנם דגמים מיניאטוריים החולשים גם על חלק מנופיהן ואתריהן התיירותיים של המדינות השכנות, גרמניה ואוסטריה, כך שתוכלו להרחיב את שטחו הגיאוגרפי של הטיול שלכם, ללא כרטיסי טיסה נוספים…

אתר הפארק

 

איטליה המיניאטורית בפארק רימיני, איטליה

על המקום: הפארק הירוק והפורח כולל מיניאטורות ודגמים מובחרים של אירופה ובפרט של מדינת איטליה, על מורשתה האדריכלית העשירה ונופיה המרהיבים, תוך שילוב משחקי מים ואטרקציות לילדים.

בין המונומנטים הארכיטקטוניים המומחשים במיניאטורות שבפארק, ניתן למנות את בזיליקת פטרוס הקדוש, האמפיתיאטרון (או הארנה) של ורונה, הקתדרלה של סנטה מריה דל פיורה בעיר פירנצה, כיכר הדואמו במילאנו, ומגדלי אנטונליאנה ופיזה.

אתר הפארק

 

פארק מדורודם בעיר האג, הולנד

על המקום: הפארק כולל מגוון דגמים מיניאטוריים, לרבות טחנות רוח מסתובבות, מטוסים בשדה התעופה סכיפהול, שווקי גבינות ופרחים הטיפוסיים להולנד, כפרי דייגים והמחשה מרהיבה של העיר אמסטרדם.

עוד תמצאו כאן חשמלית שנעה בין הרחובות המיניאטוריים, סירות ששטות להן על התעלות, הופעה חיה מוקטנת בוונדלפארק, פעמוני כנסיות מצלצלים ואפילו… קבקבי עץ קטנטנים ש'מיוצרים' במפעל הנעליים הזעיר, ומובאים עד אליכם על ידי משאית מיניאטורית.

אתר הפארק

 

קטלוניה במיניאטורות, בעיר ברצלונה, ספרד.

על המקום: הפארק כולל עשרות דגמי מיניאטורות של מבנים ארכיטקטוניים מרשימים מהערים: ברצלונה, ליידה, גירונה וטראגונה, וכן דגמים מוקטנים של יצירות האמן והאדריכל הנודע, אנטוני גאודי.

לילדים, לצעירים ולצעירים בנפשם, מומלץ גם לבקר בקו האומגה המלהיב, ובגשרי החבלים וקיר הטיפוס המאתגרים, שנמצאים אף הם בתחומי הפארק.

אתר הפארק

 

פארק בקונסקוט, בקינגהמשיר, אנגליה.

על המקום: אחד מפארקי המיניאטורות הוותיקים בעולם, הפועל מאז שנת 1929, משתרע על 1.5 דונמים וכולל דגמי מיניאטורות של כפרים ציוריים ומודל רכבת מיניאטורית ענק ומרשים.

עוד תמצאו בפארק מגרשי כדורגל מיניאטוריים, סירות קטנטנות ששטות להן באגם הפסטורלי, נמל דיג אותנטי וטירות של פעם.

הפארק מספק חוויה נדירה של מעין חזרה בזמן, לאנגליה הציורית של שנות ה-30 במאה הקודמת.

אתר הפארק

 

מיני-מונדוס, בעיר קלגנפורט, אוסטריה

על המקום: פארק זה, משלב בין תערוכה במרחב הפתוח לבין אולם תצוגה פנימי, וכולל 156 דגמים מיניאטוריים של מבנים ופלאי אדריכלות מ-44 מדינות סביב לעולם, לרבות מישראל, ארצות המזרח הרחוק, ארצות הברית, אירופה וכמובן: אוסטריה וגרמניה.

מרבית המיניאטורות בנויות מחומרים טבעיים כמו בזלת, שיש ואבן חול, בעוד הפארק כולו שוכן לחופיו של אגם יפהפה, וכולל גם חופי רחצה.

אתר הפארק

 

מיני-פטרסבורג בפארק אלכסנדר, סנט-פטרסבורג, רוסיה

על המקום: הפארק המטופח כולל מבחר דגמי מיניאטורה של המבנים העיקריים בעיר סנט פטרסבורג, הבנויים מברונזה, ומהווים המחשה מרהיבה של נפלאותיה הארכיטקטוניות.

הדגמים המיניאטוריים נבנו בקנה מידה של 1:87, באופן נאמן לחלוטין במקום.

עוד ניתן להתרשם במקום, מעת לעת, מאמני המיניאטורות בעת עבודתם.

אתר הפארק